SUAŠ na facebooku SUAŠ na youtube

Nastavite za domačo stran

NOGOMET, FINALE, 20. 5. 2009

Finalni turnir srednješolskega državnega prvenstva v dvoranskem nogometu za srednje šole Nova Gorica, 22. 5. 2009

SODELUJOČE EKIPE:
1. SŠ - POSLOVNO - KOMERCIALNA ŠOLA CELJE
2. SŠ- SREDNJA EKONOMSKA ŠOLA MARIBOR
3. SŠ - SREDNJA UPRAVNO-ADMINISTRATIVNA ŠOLA LJUBLJANA
4. TŠC NOVA GORICA – ELEKTROTEHNIŠKA IN RAČUNALNIŠKA ŠOLA

Naša ekipa SUAŠ I. se je po 7 mesecih in pol treningov, napornih in napetih tekem v letošnjem šolskem letu med 140 sodelujočimi srednješolskimi nogometnimi ekipami uvrstila na finalni turnir državnega prvenstva v dvoranskem nogometu za srednje šole - med 4 najboljše ekipe.

V Novi Gorici je ekipa prikazala izjemno igro in dosegla drugi najboljši rezultat v zgodovini naše šole (nogometna ekipa je že osvojila 2. mesto leta 2004) med vsemi športnimi ekipami. Glede na letošnjo močnejšo konkurenco pa je ta rezultat obenem verjetno tudi največji uspeh do sedaj.

Na finalnem turnirju so se naši fantje v polfinalu najprej pomerili s Poslovno - komercialno šolo Celje. Dvoboj je odlikovala izredno disciplinirana, trda in izenačena igra. Na koncu rednega dela je bil rezultat 2:2 kar je pomenilo, da bodo 1. finalista določili streli s 6 metrov. V dolgi in napeti loteriji so imeli več športne sreče Celjani, ki so se z rezultatom 8:7 uvrstili v finale, naši ekipi pa je ostalo malo finale in borba za 3. mesto. Razočaranje po porazu je bilo ogromno še posebej zato, ker je ekipa prikazala izvrstno igro.

V 2. polfinalu so Mariborčani premagali Novogoričane s 6:1.

Do tekme za tretje mesto je naši ekipi uspelo zopet strniti vrste in proti Novi Gorici povesti že v 1. minuti. Sledila je izjemno atraktivna in učinkovita igra SUAŠ-a s celo vrsto potez za sladokusce. Končni rezultat je bil kar 11:1 za SUAŠ - zasluženo 3. mesto.

Na tribunah so se z glasnim in zabavnim navijanjem izkazali tudi naši navijači.

V finalni tekmi so z rezultatom 3:1 državni prvaki postali Mariborčani.